Teneryfa jakie są ceny wyżywienia, wynajęcia auta, atrakcji turystycznych

Ceny jedzenia podczas pobytu za granicą wpływają znacząco na koszty całkowite urlopu i tego ile wczasy będą kosztować. Wystarczy, że w danym kraju jest drogo, to nawet niskie ceny biletów czy hoteli nie wpłyną pozytywnie na decyzję o wyjeździe w dane miejsce. A jak wygląda pod tym względem Teneryfa? Ile kosztuje jedzenie na Teneryfie? 

 

Szczerze Teneryfa to miejsce stworzone pod turystów i około połowa dochodu wyspy generowana jest z turystyki. Z czegoś o musi wynikać. Rozbudowana baza hotelowa, restauracje, transport, liczne atrakcje wszystko to powstało z myślą o turystach żeby zostawiali pieniądze. I jak to ma się do cen jedzenia?

 

Na promenadzie zjesz obiad za ok. 35 euro, porcja na dwie osoby, napoje, piwko lub kawa. Owszem, jak ktoś zamówi jakieś super danie z niewiadomo jakich owoców morza to cena wzrasta, ale typowy obiad dla dwóch osób można liczyć 35 euro. 

 

Dalej od miejsc gdzie nie przebywają licznie turyści najesz się za ok 20 euro za dwie osoby. Przykładowo pizza z dala od promenady kosztuje od 6 do 9 euro. Jest to porządna pizza z pieca zrobiona tak jak powinna być. W barze / restauracji dla lokalnych klientów ceny również nie przekraczają 20 euro za obiad dla dwóch osób. Jak domówisz deser, wiadomo cena wzrośnie.

 

Generalnie nie spotkałem się z jakimiś zawyżonymi do niewiadomo jakich poziomów cenami, restauracje obok siebie mają mniej więcej takie same ceny.

 

Ceny hoteli są różne w zależności od standardu. Nam się udało wyrwać starszy hotel z czterema gwiazdkami za 11 euro za 11 dni. Hotel zaraz przy oceanie i promenadzie.

 

Hotel mieliśmy w Puerto dela Cruze, najtaniej obiad wychodził w chińskiej restauracji z bufetem. Płaciło się 7,85 i można jeść tyle ile się chce. Nie było to jakieś super wykwintne jedzenie, jednak cenowo nic tego nie przebiło pod względem ceny i ilości jedzenia.

 

Lody są tanie a kulki bardzo duże. Przynajmniej jeśli chodzi o porównanie tego co dostajesz w Polsce a na Teneryfie, ceny wahają się od 1,5 do 2,5 euro za kulkę. Nie jest to dużo bo jedna kulka jest tak duża że ciężko jest zjeść dwie. 

 

Ceny alkoholu są trochę niższe od cen niemieckich, jednak szału nie ma. Wódka Absolut w markecie kosztuje ok 10 euro. Wiadomo jak ktoś lubi pić, to musi też płacić. Piwo w restauracjach od 1 do 2,50 euro.

 

Koszty wynajęcia auta to 65 euro za trzy dni. W tej cenie otrzymaliśmy Toyote Aygo z pełnym ubezpieczeniem. Płaciliśmy gotówka na miejscu w wypożyczalni. Koszty paliwa do auta wahały się od 0,97 do 1,05 euro za litr benzyny. Na Teneryfie paliwo wychodzi taniej jak w pozostałej części Europy ze względu na podatki oraz lokalną platformę wiertniczą. Taksówki natomiast  na wyspie są stosunkowo drogie. Cena taxi do Puerto dela Cruze z Lotniska Południe to ponad 100 euro. Cena taksówki z Puerto dela Cruze na Lotnisko północ to Ok 35 euro.

 

O wynajmowaniu na Teneryfie samochodu można poczytać wiele opinii w internetach. Wiele złego oraz wiele pozytywnego. Oczywiście zdarzają się historie oszustw, nawet ze strony tych większych wypożyczalni. Jednak jeśli będziemy się kierować zdrowym rozsądkiem to nie powinno być problemu. Najczęściej oszustwa polegają na odciąganiu dodatkowych często ukrytych opłat z kart kredytowych, dlatego radzę wszędzie płacić gotówką, jeśli chcą kartę lepiej podziękować. Warto się dopytać co jest w ubezpieczeniu i czy auto ma np. assistance.

 

Wejściówki na atrakcji i wycieczki to osobny temat, są stosunkowo drogie od 20 do 60 euro. Wszystko trzeba rezerwować najlepiej przez internet, w kasach nie sprzedadzą ci biletu na ten sam dzień. Najlepiej dokonać rezerwacji online, np. jeśli wyruszysz na Teide bez biletu to na 100% wrócisz do hotelu bez zobaczenia atrakcji. 

 

To chyba wszystko jeśli macie pytania odnośnie cen lub ile co kosztuje to zapraszam do dodawania komentarzy.