Jaki model Toyoty wybrać

Dlaczego warto wybrać Toyotę i jaki model?
Toyota to jedna z najpopularniejszych marek na świecie. Auta koncernu są produkowane w milionach egzemplarzy, a niektóre modele stały się kultowe. Samochody tej marki cechuje niebywała trwałość i jakość wykonania, zastosowanie najnowszych technologii, jednocześnie auta produkowane przez Toyotę cechuje wysoka niezawodność. W zasadzie niezawodność zawsze kojarzyła się z tym koncernem.

Toyota Yaris - pierwszy egzemplarz tego modelu zjechał z taśm produkcyjnych w 1999 roku, a w chwili obecnej produkowana jest już trzecia generacja tego modelu. W 2000 roku Toyota Yaris została nagrodzona tytułem Samochód Roku. To bardzo udana konstrukcja, cechująca się niezawodnością i niską awaryjnością. W Polsce zyskała bardzo dużą popularność, w pewnym stopniu przyczynił się do tego fakt, że wiele kursów praw jazdy oraz egzaminów na prawo jazdy odbywało się tym samochodem. Jest to auto o niewielkich wymiarach, powodujących że idealnie wpisuje się w segment klasy B, występujące w wersjach 3 i 5 drzwiowych. W 2012 roku paletę napędów w Toyocie Yaris wzbogacił napęd hybrydowy. Producent napewno będzie dalej inwestował w ten model i pojawią się kolejne generacje.

Toyota Auris - to kompakt który pojawił się w 2006 roku w wersji hatchback jak i kombi, zastępując Toyotę Corollę. W 2009 roku model ten przeszedł facelifting, w 2010 otrzymał wersję wyposażoną w napęd hybrydowy. Model ten cechuje wiele wersji wyposażenia (Terra, Luna, Sol, Premium, GT). Wyposażenie standardowe dla Toyoty Auris obejmowało takie dodatki jak: poduszki powietrzne, klimatyzację, ABS, ESP, radioodtwarzacz.

Toyota Corolla - jeden z najpopularniejszych samochodów na świecie. Toyota produkuje go bowiem od roku 1966, bardzo udany model, który już 1974 roku został bestsellerem i zdobył bardzo wiele nagród. Ten model jest synonimem niezawodności, ogromnych przebiegów, bezawaryjnej jazdy oraz solidności. W Polsce sprzedawana od 8 generacji, marka pojawiła się u nas w latach 90. Samochód produkowany był w nadwoziach hatchback, kombi, sedan, liftback, dzięki tak dużej rozpiętości oferty stał się niezwykle popularny i cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Toyota Avensis - historia tego modelu się 1997 roku, to wtedy miał swoją premierę jako auto klasy średniej. Występuje w odmianach nadwoziowych: kombi, sedan, liftback. Auto jest przestronne, duże, wygodne, sprawdza się jako pojazd rodzinny z dużym bagażnikiem. Avensis jest już w standardowej wersji bardzo dobrze wyposażony. W wyposażeniu znalazła się klimatyzacja, Abs, poduszki powietrzne, elektryczne sterowanie szyb, lusterka podgrzewane. W bogatszych wersjach występują tempomat, skórzana tapicerka, oświetlenie LED, radio z bluetooth i USB. Samochód idealnie sprawdza się na trasy, dodatkowo dwulitrowy diesel jest bardzo ekonomicznym silnikiem.

Toyota Rav4
Debiut tego SUVa nastąpił w 1994 roku w wersji 3 i 5 drzwiowej. Toyota RAV4 cechuje się jak zwykle wysoką niezawodnością i dobrym silnikiem. Obecnie w produkcji znajduje się już piąta generacja tego modelu i świadczy to o tym iż jest to bardzo dobra konstrukcja. Obecnie stosowane są najnowsze technologie jakimi dysponuje koncern, dostępna jest oczywiście wersja hybrydowa, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Toyota Rav4 rozrosła się ostatnio do rozmiarów średniego SUVa, więc można się w niej spodziewać adekwatnego wyposażenia. Auto piękne wygodne i naszpikowane najnowszą technologią.