Miejsca warte odwiedzenia w Bangkoku

Bangkok to fascynujące miasto pełne kontrastów i zabytków. Jeśli chcesz zobaczyć jego najciekawsze atrakcje, oto kilka propozycji:

 

- Wielki Pałac Królewski i Świątynia Szmaragdowego Buddy - to miejsce jak z egzotycznej bajki i jeden z symboli Bangkoku. Zobaczysz tu fantastyczne budowle zdobione złotem i kamieniami szlachetnymi, a także najważniejszy relikwiarz dla buddystów - posąg Buddy wykonany z jadeitu.

- **Świątynia Odpoczywającego Buddy (Wat Pho)** - tu znajdziesz imponujący, 46-metrowy posąg Leżącego Buddy pokryty złotem. To także najstarsza i największa świątynia w Bangkoku, gdzie możesz skorzystać z tradycyjnego tajskiego masażu.

- **Świątynia Świtu (Wat Arun)** - to jeden z najpiękniejszych i najstarszych zabytków w Bangkoku, położony na zachodnim brzegu rzeki Menam. Jego wieża ma 82 metry wysokości i jest ozdobiona kolorowymi ceramikami. Najlepiej podziwiać go w świetle zachodzącego słońca.

- **Chinatown** - to jedna z najbardziej tętniących życiem dzielnic Bangkoku, gdzie można poczuć atmosferę orientu. Znajdziesz tu mnóstwo sklepów, restauracji, targów i świątyń. Nie przegap ulicy Yaowarat Road, gdzie serwowane jest pyszne street food.

- **Dom Jima Thompsona** - to muzeum poświęcone amerykańskiemu biznesmenowi i miłośnikowi sztuki azjatyckiej, który zaginął w tajemniczych okolicznościach w 1967 roku. Jego dom to zespół tradycyjnych drewnianych chat przeniesionych z różnych części Tajlandii i wypełnionych cennymi dziełami sztuki.

 

To tylko niektóre z wielu atrakcji, które warto zobaczyć w Bangkoku. Mam nadzieję, że pomogłem Ci zaplanować swój pobyt w tym niezwykłym mieście.