Jak ogłosić swój dom? Za darmo?

Jak sprzedać szybko dom?

Sprzedaż nieruchomości to dosyć żmudny proces i wymaga podjęcia wielu kroków aby doprowadzić do transakcji. Należy przygotować nieruchomość, należy przygotować zdjęcia i ofertę, a następnie ofertę opublikować tak, aby trafiła do jak najszerszego grona potencjalnych kupujących. Sam proces sprzedawania jest długoterminowy, jednak czasami można ten proces przyspieszyć. Co zatem powoduje, niektóre nieruchomości, działki, domy, mieszkania sprzedają się w mgnieniu oka, a inne czekają na kupującego latami i nie mogą się doczekać.

Ważna jest cena nieruchomości!

Na samym wstępie zorientuj się w cenach. Dowiedz się ile Twoja nieruchomość może kosztować, jaka jest średnia cena, ile to tanio, ile kupujący są w stanie dać za dany obiekt. Jest to bardzo ważny czynnik, zbyt wysoka cena może odstraszyć kupujących. Wiadome jest też że na rynku nieruchomości pewne obiekty, po przekroczeniu pułapu cenowego nie sprzedają się szybko. Wiąże się to z zasobnością portfeli oraz zdolnością kredytową na danym rynku nieruchomości.

Przygotuj posesję, dom, lokal...

Jeśli chcesz sprzedać dom, to przed przystąpieniem do oferowania go ludziom powinieneś go odpowiednio przygotować. Przed wykonaniem jakichkolwiek zdjęć należy uprzątnąć, zadbać o porządek wewnątrz domu jak i na całej nieruchomości. Skoszony trawnik będzie wyglądać znacznie lepiej niż zarośnięty i zaniedbany. Uprzątnięta i zadbana nieruchomość w oczach kupującego wygląda znacznie atrakcyjniej i pozwala szybciej podjąć decyzję o zakupie.

Zadbaj o dobre zdjęcia do oferty!

Czystość i porządek jest niezwykle ważna przy robieniu zdjęć domu oraz przylegającej do niego działki. Same zdjęcia powinny być robione przy naturalnym oświetleniu, najlepiej w pełnym słońcu, zdjęcia powinny być ostre i wyraźne. Zadbaj o to aby nie stały żadne auta w polu widzenia obiektywu. Zdjęcia powinny przedstawiać najważniejsze atuty i stan nieruchomości, wykonaj także jedno ogólne zdjęcie domu.

Staranny opis...

Jeśli masz już dobrze wykonane zdjęcia powinieneś zadbać o długi staranny opis jaki chcesz aby ukazał się w ogłoszeniu. Co taki opis powinien zawierać? Powierzchnię działki, rodzaj gruntu, lokalizację, dojazd, adres, wszystkie informacje na temat budynków jakie się znajdują na działce, ich powierzchnia całkowita i użytkowa, stan techniczny, rok budowy. Opis powinien zawierać wszystkie niezbędne informacje pomocne w podjęciu decyzji kupującemu.

Gdzie ogłosić nieruchomość? Za darmo czy może pójść do biura nieruchomośc?i

Nie chcesz dać zarobić agentowi z biura nieruchomości i chcesz sprzedać dom samodzielnie? Nie jest to wcale takie proste jak się wydaje, wiąże się z dosyć sporym nakładem pracy oraz z wieloma aspektami organizacyjnymi. Koszty ogłoszeń w wielu portalach ogłoszeniowych oraz aukcyjnych są spore. Większość z tych portali pobiera opłaty miesięczne lub tygodniowe.

Opublikuj swoją ofertę za darmo

W internecie można natrafić na setki portali oferujących możliwość sprzedaży nieruchomości, niektóre są z nich darmowe, niektóre płatne. Bogate bazy nieruchomości kuszą do dodania za większą lub mniejszą opłatą. Jednak czy są one warte swojej ceny? W dodatku jeśli nieruchomość będzie się sprzedawać stosunkowo długo, wartość pobranych opłat przez portale ogłoszeniowe może przekroczyć ewentualne koszty profesjonalnego biura nieruchomości. Na ratunek wychodzą portale oferujące bezpłatne ogłoszenia nieruchomości. Bez prowizji, bez opłat, bez abonamentów.

Dodaj bezpłatnie swoją nieruchomość do OOE.pl. Bezpłatnie możesz dodać każdą nieruchomość, działkę, dom, mieszkanie, garaż. Na sprzedaż, wynajem, możesz też dodać ofertę wyrażającą chęć kupna nieruchomości.

Aby zacząć ogłaszać się samodzielnie w internecie wystarczy znaleźć lokalne portale ogłoszeniowe i np wpisując w google “nieruchomości nazwa_miasta”, jednak szybko się okaże że mało z tych stron jest darmowych. Większość pobiera opłaty, chce aby wysłać sms, zrobić przelew.

Ogólnopolskie Ogłoszenia Elektroniczne oferują kompletnie bezpłatnie możliwość dodania nieruchomości do naszej bazy ofert nieruchomości. Wystarczy kliknąć “dodaj bezpłatnie ofertę”. Następnie podać tytuł ogłoszenia, wybrać odpowiednią kategorię, zadbać o atrakcyjny opis, podać cenę. Następnie zalecane jest dodanie ładnych, co najmniej kilku zdjęć. Podczas podawania danych kontaktowych należy zadbać o to aby były aktualne. I to wszystko. Ogłoszenie z twoją nieruchomością na sprzedaż pojawi się natychmiast po jego publikacji. Bez opłat, bez rejestracji, zawierania umów.