(senior) azure cloud engineer z językiem niemieckim Kraków

cena: 0.00 PLN

Data publikacji: 10/03/2021
Użytkownik: Randstad

Dla jednego z klientów, eksperta w dziedzinie doradztwa IT poszukujemy kandydata na stanowisko Senior Azure Cloud Engineer.

oferujemy
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B
  • elastyczne godziny pracy
  • prywatną opiekę medyczną
  • budżet na szkolenia
  • lekcje języka niemieckiego
  • pakiet mutli kafeteryjny
  • możliwość pracy zdalnej
zadania
  • Tworzenie koncepcji, planowanie, instalacja komponentów infrastruktury w Azure Cloud
  • Tworzenie koncepcji, planowanie, instalacja systemów bazodanowych Microsoft SQL Server (Cloud lub OnPremise)
  • Konfiguracja, wdrażanie i administracja infrastruktury Azure - Azure Database Services (PaaS) i klasycznymi systemami baz danych Microsoft SQL Server w trybie samodzielnym i klastrowym
  • Planowanie i wdrażanie rozwiązań wysokiej dostępności (AlwaysON) i strategii migracji
  • Obsługa, monitorowanie i optymalizacja kluczowych dla biznesu komponentów infrastruktury (Azure Cloud lub OnPremise)
  • Automatyzacja tworzenia środowisk Cloud lub OnPremise (Infrastructure as Code)
  • Opracowanie i wdrożenie strategii tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych
  • Rozwiązywanie zapytań od supportu i opracowywanie strategii rozwiązywania problemów
  • Tworzenie dokumentacji technicznej
  • Przeprowadzanie analizy wydajnościowej i strojenia zapytań SQL
oczekujemy
  • Kilkuletniego doświadczenia zawodowego i wyższego wykształcenia informatycznego lub porównywalnego; alternatywnie szkolenia w obszarze IT (np. integracja systemów)
  • Znajomości języka niemieckiego na poziomie B1/B2
  • Praktycznego doświadczenia w instalacji, administracji i konfiguracji baz danych Microsoft SQL Server
  • Doświadczenia w administrowaniu i konfigurowaniu infrastruktury chmurowej Azure
  • Doświadczenia w środowiskach DevOps (np.Terragrunt i Terraform)
  • Doświadczenia z Visual Studio, Azure Storage Explorer, SSMS
  • Mile widziane doświadczenie z innymi infrastrukturami w chmurze (np. AWS, Oracle Cloud Infrastructure)
  • Mile widziane doświadczenie z innymi systemami baz danych (np. Oracle, PostgreSQL, MySQL)
  • Mile widziane praktyczne doświadczenie w technologii kontenerowej (np.Docker i Kubernetes)
  • Mile widziane praktyczne doświadczenie w monitorowaniu (np. checkMK, SQL Sentry, Foglight)
  • Dobra znajomość systemów operacyjnych (zwłaszcza Linux, Unix, Windows)
  • Dobra znajomość programowania skryptowego (Shell), PowerShell
  • Dobra znajomość Terraform / HCL
  • Dobra znajomość T-SQL
  • Znajomość metodyki ITIL

użytkownik: Randstad
oferta: (senior) azure cloud engineer z językiem niemieckim
lokalizacja: Kraków (małopolskie)

  • Prezentowana oferta nie stanowi oferty sprzedaży, ma tylko charakter informacyjny.