Czym usunąć asfalt i smołę z samochodu?

Irytujące i szpecące czarne plamy,  kropki na karoserii i felgach potrafią zapuść humor każdemu kierowcy. Nie dość że widać je z daleka, w szczególności na jasnym lakierze, to jeszcze są bardzo trudne do usunięcia, przynajmniej w sposób mechaniczny, można bardzo łatwo uszkodzić lakier.

 

Skąd bierze się asfalt na lakierze i jak powstaje zabrudzenie podczas jazdy? Prawdopodobnie w 90% przypadków zabrudzenie lakieru asfaltem lub smołą powstaje na wskutek przejeżdżania przez miejsca gdzie pracują nasi ukochani drogowcy. Np. Kiedy naprawiają nasze piękne polskie drogi lub kładą zupełnie nową nawierzchnię, a my przejeżdżamy obok ich miejsca pracy - wystarczy że wiatr zawieje z nie z tej strony co trzeba i kropelki smoły lecą w kierunku naszego pięknego auta. Niestety nic na to nie poradzimy, po dojechaniu do miejsca docelowego podróży okazuje się że smoła już stwardniała i wyschła, co zatem można zrobić?

 

Jak usunąć zabrudzenie od smoły i asfaltu z elementów lakierowanych? Przede wszystkim nie należy robić tego na siłę! Nie należy drapać, szorować czarnych kropek na lakierze - doprowadzi to do uszkodzenia lakieru oraz jego zmatowienia, łatwo jest przesadzić. Do usuwania takich asfaltu oraz smoły stosuje się specjalne preparaty które nie uszkadzają powierzchni lakieru. Czym usunąć zabrudzenie, jaki środek zastosować?